вівторок, 24 січня 2012 р.

Скільки повинна коштувати авторська робота.

"Скажіть чесно, ваші роботи коштують ДОРОГО або доступно?
А чому Ви так вирішили? А як думає Ваш покупець?
Давайте розберемося, як ми визначаємо ЦІНУ на свою роботу і як на неї реагує наш покупець і, головне, ЧОМУ?
1. Як формує свою ціну автор?
Єдино, при розрахунках необхідно враховувати ВСІ витрати, включаючи амортизацію обладнання (швейної машинки, фотокамери, світлового обладнання, комп'ютера і т.д.), вартість кур'єрської доставки - при відправленні поштою, вартість обробки та викладання фото і листування з покупцями. Навіть якщо всі ці операції ви виконуєте самі.
Це необхідно для подальшої оптимізації всього процесу, оскільки дозволяє швидше побачити ті моменти, які ви спокійно можете передоручити іншим людям, присвятивши свій час більш важливих справ - наприклад, сходити погуляти по весняному місту або просто повалятися.
Частіше за все, всі наші економічні витрати ми оцінюємо «на око», ми ж творчі люди.
При призначенні ціни, ми оцінюємо наше старання, терпіння, нашу любов до тієї справи, якою займаємося, нашу частинку душі, яку ми вклали в нашу роботу. Кілька днів свого життя, нарешті!
Тому, ми завжди ображаємося, коли чуємо: А що так дорого? А якщо я дві Купують, яка знижка буде? А тут ось ниточка начебто стирчить, давайте подешевше? Вже виставка закінчується, давайте скидочку!
Невже люди не розуміють, скільки праці було витрачено? Що кожна робота створюється окремо? Як вони взагалі таке можуть питати?
А, правда, ЯК? Давайте розберемося.
2. Як покупець реагує на ціну авторської роботи?
Покупець реагує на Ціну авторської роботи точно так само, як він реагує на ціну ВЗАГАЛІ будь-якого товару! Навіть якщо робота йому дуже подобається.
Чому? - Дуже просто. Він здійснює покупку, тобто він змінює СВОЇ гроші на ВАШУ роботу. СВОЇ ГРОШІ.
А що таке гроші? - Це еквівалент того, що він сам зробив корисного.
Це його старання, терпіння, можливо, навіть любов до того, чим він займається, можливо, він у свою роботу теж вклав частину своєї душі і віддав кілька днів життя, нарешті!
У людини спрацьовує абсолютно нормальна психологія покупця.
Згадайте, коли ви останній раз ходили в магазин! Подивіться на полиці:
два шампуню упаковані разом - знижка 20%,
термін придатності закінчується - знижка 30%,
ліквідація колекції - розпродаж-знижка 70%,
упаковка трохи пом'ята - втрата товарного вигляду-знижка 15%.
Ми всі до цього звикли. Це зручно і нормально і дозволяє заощадити, тобто купити на ті ж гроші більше необхідних товарів.
Звичайно, колекціонуванням займаються не найбідніші люди. І грошей у них більше, ніж у середнього відвідувача виставки.
Але! Колекціонери - теж гроші не вирощують в оранжереях. І грошей більше, як правило, у тих, хто ними розумно, тобто економно, розпоряджається, а не в того, хто більше заробляє.
Що ж потрібно робити автору, щоб продавати свої роботи за реальними цінами?
Ви зараз здивуєтеся, але я вважаю, що авторам треба ВЧИТИСЯ.
Чому?
Вчитися створювати ДІЙСНО цікаві, якісні, затребувані роботи - це найперший і основний етап.
Коли ми починаємо говорити про продажі, ціни та прибутковості рукоділля - ми говоримо про створення БІЗНЕСУ.
Подобається вам це слово чи ні.
А бізнес теж має свої технології, як і створення авторської роботи.
Отже, по порядку:
Вчитися участі в ВИСТАВКАХ:
• Створювати та розвивати ІМ'Я АВТОРА - свій бренд!
• Правильно оформляти свій стенд
• Створювати працює реклама
• Створювати і грамотно розвивати відносини з Покупцями
• Створювати і підтримувати відносини з іншими авторами
• Вчитися продавати свої роботи, а саме: показувати людині ЦІННІСТЬ, а не ціну своєї роботи. І, до речі, вміти запропонувати знижку!
• Правильно організувати роботу після виставки
• Правильно анонсувати участь у наступній виставці
• Проводити маркетингові дослідження, вміти бачити те, куди повертається попит покупця, інакше, в один прекрасний момент ви наситите свій ринок - ваші роботи будуть якісні, але не сучасні.
Вчитися просувати себе і свої роботи в ІНТЕРНЕТ:
• Якісно фотографувати свої роботи і якісно обробляти фотографії. Дуже часто ще можна зустріти фото роботи на тлі улюбленого серванта або килима на стіні.
• Писати правильні описи до робіт. Правильні - це коли хочеться якомога швидше КУПИТИ вашу роботу, а не коли вказано тільки точну кількість шплінтових сполук, зростання стоячи - сидячи або геометричні розміри вишивки
• Правильно оформляти свої профілі. Правильно - це коли хочеться придбати роботу цього прекрасного автора, а не те, в якому році ви закінчили інститут, хоча, можливо, і це кому - то цікаво
• Правильно створювати і підтримувати відносини зі своїми покупцями
• Цікаво й грамотно вести блоги, створювати свої сайти. Це важлива і дуже об'ємна тема, якої я присвячу окрему серію постів.
Все це створює так зване ПОЗИЦІОНУВАННЯ - переконання в голові у вашого покупця, яке говорить йому, що ваша робота коштує саме стільки, скільки ви за неї просите, що її необхідно придбати та купити зараз.
Все це можна і потрібно освоїти автору. Все це досить просто і зрозуміло, все це можна зробити і отримувати чудові результати!
Подумайте, що прямо зараз ви можете поліпшити в своєму бізнесі рукоділля? Самі роботи? Рекламу? Опис? Участь у виставках? Спілкування з вашими покупцями? Напевно у вас зараз з'явилася пара думок.

Запишіть їх і Зробіть.Тільки обов'язково зробіть!))

Стаття Сергія Костина.

Вирішила зробити перепост цієї статті звідси МОЄ КОЛЬОРОВЕ ЖИТТЯ !: Скільки повинна коштувати авторська робота.
В принципі я з автором згідна, написано толково, але де ж формула оцінки виробів?..... СКІЛЬКИ повинна коштувати авторська робота?....
А яка ваша думка про це?

8 коментарів:

 1. Рада що тобі сподобалась стаття ))
  Сьогодні до мене прийшла замовниця,і коли я їй сказала ціну то вона почала торгувати. Я була в шоці,бо ціну ще помірну сказала,чесно вже навіть не хочу їй нічого робити.Деколи замовники з середнім статком,зразу погоджуються розуміють,що це ручна робота і з їхніми побажаннями, і т.д. А інші маючи більші статки і власних водіїв,ще торгуються.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Мар'янко, дякую за таку статтю! Але все-таки тут більше про те, як грамотно себе позиціонувати, а про те як оцінювати свої роботи - тільки перший абзац, і то - водою розлитий. Але в цілому корисна стаття.

   Видалити
  2. А наступного разу певно відразу треба завищувати ціну і робити потім знижку - і людині приємно і ти не в накладі

   Видалити
 2. Юль, чоо, никак тема не отпускает? -)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ольчику, тема не відпускає ніколи. От наприклад вишила я річ - інші вишивальниці кажуть, що я дешево беру, для мене - ціна прийнятна, а для замовника висока - і як тут консенсусу дійти?....

   Ще якщо річ готова, то можна стартову завищену говорити і спускати до прийнятної. А якщо на замовлення?... Як вирахувати? Все одно більше інтуїтивно оцінку ставиш (хіба домовляєшся про погодинну оплату і рахуєш годинозатрати - у пристойних - ті які якісно вишивають - вишивальниць зараз у середньому 10 грн за годину роботи тариф)

   Видалити
  2. Да, ценообразование - тема очень сложная и для меня.
   ПочасовО... трудно зачастую подсчитать эти часы, занимаясь и домом, и ребенком, и мужем -)), и рукоделием на продажу.
   Для себя вижу пока один выход - находить нечто похожее, выставленное в сети на продажу, и формировать свою цену, отталкиваясь от увиденного.
   И обязательно делаю только такие работы, которые непременно нравятся самой (сама носила бы, пользовалась бы, дарила бы) и прошу за них те деньги, которые не пожалела бы отдать.

   Видалити
 3. Скажите, я вышиваю крестиком и бисером, за сколько можно продать , конкретные цены ?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Тут обговорюється стаття, швидше навіть рекомендації по створенню власного хенд-мейд іміджу. А про ціни - тут кожен для себе сам визначається (найпростіший спосіб - подивитись на те, як оцінюють свою роботу інші майстрині). До того ж, ціна повинна відповідати якості...

   Видалити